Forum Filologia polska, Uniwersytet Szczeciński - rok piąty Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Praktyki zawodowe[nauczycielska]
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Filologia polska, Uniwersytet Szczeciński - rok piąty Strona Główna » Rok III - semestr letni 2009/10 Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Praktyki zawodowe[nauczycielska]
Autor Wiadomość
Szkutko
Wielki Dyftong
Wielki Dyftong


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 607
Skąd: Moryń / Szczecin

Post Praktyki zawodowe[nauczycielska] Odpowiedz z cytatem
Konkretne wiadomości, z bardzo wiarygodnego źródła (od pani prodziekan ds. studenckich):

Panie Starosto, kontaktowała się ze mną p. Prof. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska. Poinformowała mnie, że na piątkowych zajęciach wyrazili Państwo swoje zaniepokojenie organizacją i przede wszystkim brakiem praktyk z zakresu wiedzy o kulturze. O ile wiem p. dr Anna Ciciak informowała Państwa, o tzw. ścieżce pedagogicznej dwuprzedmiotowej. Ja również w czwartek wyjaśniałam sytuację, ale chyba nie do wszystkich informacja dotarła więc powtarzam:

1) opiekunką Państwa praktyk jest p. mgr Adrianna Seniów, która pełni funkcję po raz pierwszy, więc gdyby były jakieś niejasności mogą się Państwo także zwracać do mnie;

2) w poniedziałek p. Seniów jest umówiona w dziale praktyk, który – niestety – zapomniał o wcześniejszych ustaleniach, co do terminu Państwa praktyk i ich organizacji;

3) jeżeli ktoś z Państwa sam sobie praktykę załatwia, to oczywiście, nie będziemy stawiać żadnych przeszkód;

4) co do praktyk z przedmiotu wiedza o kulturze, to sytuacja nie jest jasna pod względem organizacyjno-prawnym i to nie z naszej winy:

a) nie możemy Państwa wysłać do szkół ponadgimnazjalnych, bo formalnie nie spełniacie warunków uczenia w tych szkołach: na poziomie licencjatu nie możemy wprowadzić dydaktyki szkoły ponadgimnazjalnej, bo – zgodnie z przepisami – najpierw Państwo muszą zrealizować pełny program przygotowania do nauczania w szkole podstawowej i gimnazjum;

b) kształcenie dwukierunkowe to tylko 30 godzin więcej praktyki w porównaniu z jednokierunkowym, a więc jak zmieścić w tym czasie jeszcze jeden poziom szkoły: w ciągu 30 godzin musieliby Państwo: poznać pracę szkoły, hospitować zebrania, lekcje wychowawcze, lekcje przedmiotowe i poprowadzić zajęcia – nadmiar szczęścia;

c) w podstawie programowej gimnazjum (nowej) bardzo wyraźnie są wskazane treści programowe związane z wiedzą o kulturze (edukacja artystyczna); jest tam wyraźnie wyodrębniony blok zajęć praktycznych (malowanie, śpiewanie etc) i teoretycznych, związanych z przygotowaniem do odbioru i interpretacji różnych tekstów kultury; są więc treści, które mogą Państwo realizować w ramach przygotowania do wiedzy o kulturze;

d) hospitacje lekcji, które Państwo odbywali w czasie zajęć z dydaktyki wiedzy o kulturze oraz lekcje przeprowadzone w ramach praktyki w gimnazjum złożą się na te 30 dodatkowych godzin, które wymagane są w kształceniu dwuprzedmiotowym.

5) sądzę, że wybrany przez nas sposób realizacji praktyk jest najbardziej znośny także dla Państwa; jakkolwiek byśmy nie zrobili – byłoby zawsze kreatywne odczytywanie przepisów.

_________________
"i taką wodą być
co nawilży twoje wargi
uwolni kąciki ust gdy przyłożysz je do szklanki
i czarną kawę zmieni w płyn
kiedy dni skute lodem
a kiedy z nieba poleje się żar poczęstuje chłodem"
Sob Lut 27, 2010 18:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Sob Lut 27, 2010 18:44
kagda
Ziomek ^^
Ziomek ^^


Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 491
Skąd: Maszewo / Szczecin

Post Odpowiedz z cytatem
czyli w gm,. mamy mieć udokumentowane ile praktyk?> tak samo 75?
Bo ja już nie rozumiem. W szkole umowiona jestem tylko na jezyk polski na łączną liczbę 75.
A jeszcze co do organizacji: moi drodzy rektorat nieco o nas zapomniał, bo ... dotychczasowo praktyki były WE WRZESNIU i oni myśleli ze mają jeszcze czas. Sprawa się wyjaśnia.
panie starosto:P

_________________
"Per aspera ad astra!"
Sob Lut 27, 2010 18:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gośka
Ziomek ^^
Ziomek ^^


Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

Post Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiem co z tym wokiem...
Sob Lut 27, 2010 18:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
personata
Wielki Dyftong
Wielki Dyftong


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 831
Skąd: Floating Garden

Post Odpowiedz z cytatem
że niby w ramach polskiego mamy to robić, czy jak? bo z tej wiadomości wynika, jakby ta jakaś ścieżka artystyczna była robione na polskim...

_________________
True is stranger than fiction

"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja" ("Mort")
Sob Lut 27, 2010 19:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beacia
Istota Pozabiblioteczna
Istota Pozabiblioteczna


Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 92

Post Odpowiedz z cytatem
"d) hospitacje lekcji, które Państwo odbywali w czasie zajęć z dydaktyki wiedzy o kulturze oraz lekcje przeprowadzone w ramach praktyki w gimnazjum złożą się na te 30 dodatkowych godzin, które wymagane są w kształceniu dwuprzedmiotowym." o co chodzi w tym fragmencie??? Ktoś go rozumie? Ps. Ta kobieta ma jakieś imię i nazwisko? Adres mailowy?
Nie Lut 28, 2010 10:13 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kagda
Ziomek ^^
Ziomek ^^


Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 491
Skąd: Maszewo / Szczecin

Post Odpowiedz z cytatem
No to chyba pani dizekan pisałaRazz
Prof. Kozłowska, nie mylę się?
W tym fragmencie chodzi o to ze teoretycznie nie bedzie trzeba robić praktyki z woku w LO, bo nie możemy. A jako że w nowej podstawie maja być zajecia z czegoś ala wok w gimnazjum, to podliczą nasze hospitacje śródsemestralne [8sp+8gim+4LO] i czesc lekcji z gimn. i ta nam to te magiczne 30h
dobrze rozumiem?

_________________
"Per aspera ad astra!"
Nie Lut 28, 2010 10:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szkutko
Wielki Dyftong
Wielki Dyftong


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 607
Skąd: Moryń / Szczecin

Post Odpowiedz z cytatem
Też tak mi się wydaje. I tak - maila tego dostałem od prof. Kozłowskiej

_________________
"i taką wodą być
co nawilży twoje wargi
uwolni kąciki ust gdy przyłożysz je do szklanki
i czarną kawę zmieni w płyn
kiedy dni skute lodem
a kiedy z nieba poleje się żar poczęstuje chłodem"
Nie Lut 28, 2010 11:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beacia
Istota Pozabiblioteczna
Istota Pozabiblioteczna


Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 92

Post Odpowiedz z cytatem
Teraz to jest napisane po polsku, myślałam,że list był od kogoś z działu praktyk
Nie Lut 28, 2010 11:37 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beacia
Istota Pozabiblioteczna
Istota Pozabiblioteczna


Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 92

Post Odpowiedz z cytatem
Czy jakaś dobra dusza może mi napisać jak wyglądał ten papierek, że szkoła zgadza przyjąć mnie na praktykę?
Nie Lut 28, 2010 11:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kagda
Ziomek ^^
Ziomek ^^


Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 491
Skąd: Maszewo / Szczecin

Post Odpowiedz z cytatem
Wyrażam zgodę na odbycie praktyk zawodowych z przedmiotu język polski przez studentkę /studenta III roku filologii poslkiej ............
w semestrze letnim roku szkolnego 2009/2010.


musi być pieczątka z DOKŁADNYM adresem szkoły

_________________
"Per aspera ad astra!"
Nie Lut 28, 2010 12:28 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kagda
Ziomek ^^
Ziomek ^^


Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 491
Skąd: Maszewo / Szczecin

Post Odpowiedz z cytatem
po pierwsze bardzo proszę abyśmy nie wszczynali tu dyskusji, bo zginie wątek i w szumie ktory powstanie, zanikną informacje które chcę Wam przekazać.

Jeszcze raz wszystko to, co do tej pory wiadomo na temat praktyk:

1. lista szkół najprawdopodobniej będize znana w piątek, gdy tylko otrzyma ją dziekanat zostanę o tym poinformowana [lub zostaniemy] a wtedy umowimy sie na spotkanie na którym WSZYSCY BĘDĄ WIDZEĆ TĘ LISTĘ PO RAZ PIERWSZY
2. jeśli ktoś znalazł szkołę sam proszę aby na gg lub na moj numer kom. wysłał mi imię i nazwisko a także nazwę owej szkoły. Jeśli do piątku komuś jeszcze uda załatwić się praktyki, rónież proszę o to samo
3. udokumentowanych mamy mieć 75 godzin z czego:
25: samodizelnie przeprowadzonych lekcji języka polskiego
25: lekcji hospitowanych : 15 j.polskich, 1 g. wych, i inne na przykład: koła zainteresowań, praca z uczniem zdolnym
25 innych godzin czyli: sprawdzanie prac, zeszytów, zapoznanie z regulaminem, praca biblioteki, pedagoga szkolnego , udział w radach, zebraniach, wyjściach do kina, teatru [praktycznie COKOLWIEK]
WSZYSTKIE godziny mają być wpisane do dzienniczka praktyk [na poczcie jest dostępny ten z zeszłego roku] i podpisane przez opiekuna.
Konspekty: 25 lekcji poprowadzonych- konspekt szczegółowy, 25 hospitacji- konspekt odtwórczy

4. podpisane przez szkołę zgody póki co trzymajcie. Jak dziekan powie mi dokładnie gdzie je zanosić, będziemy musieli to zrobić. Mam nadzieję ze stanie się to jak najszybciej
5. szkoły w których byliśmy i już wiemy, ze albo mają praktykantów albo nie przyjmją: 1,3,17,18,9,salezjanie, katolik, na mazurskiej, 46, 32, nr 3 w Policach, 31, 5
Gdyby ktoś jeszcze wiedział coś na temat szkół w których nie ma miejsc, bądż nie przyjmują praktykantów: dajcie znać mi albo Bartkowi, po prostu edytuje się tę wiadomość.


W razie pytań: 5762531- mój nr gg i 609729474- nr tel. Mogłam o czymś zapomnieć więc z góry przepraszam. Ale jeśli będizecie mieć pytania to jestem chyba w miare na bieżąco.
Wszelkie informacje będę wklejać tu.

_________________
"Per aspera ad astra!"
Wto Mar 02, 2010 16:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kagda
Ziomek ^^
Ziomek ^^


Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 491
Skąd: Maszewo / Szczecin

Post Odpowiedz z cytatem
Jestem po kolejnej rozmowie z mgr Seniów.
LISTA MA BYĆ GOTOWA NA CZWARTEK. W piątek mgr ją odbierze. Miejmy nadzieję ze to pewne informacje;P

I kolejna: Zaświadczenia donosimy na adres
ul. Szwoleżerów, Międzywydziałowe Studium.... do p. Anny Lipińskiej
Myślę że najlepiej będize jeśli zbierze je jedna osoba i zaniesie wszystkie od osób które samodizelnie załatwiły praktyki

_________________
"Per aspera ad astra!"
Wto Mar 02, 2010 21:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szkutko
Wielki Dyftong
Wielki Dyftong


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 607
Skąd: Moryń / Szczecin

Post Odpowiedz z cytatem
Ja idę jutro i chcę to zrobić osobiście. Mogę komuś wziąć. Jeśli nie to przed wykładem z HLP możemy pójść razem:)

_________________
"i taką wodą być
co nawilży twoje wargi
uwolni kąciki ust gdy przyłożysz je do szklanki
i czarną kawę zmieni w płyn
kiedy dni skute lodem
a kiedy z nieba poleje się żar poczęstuje chłodem"
Wto Mar 02, 2010 21:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wingflutter
Wielki Dyftong
Wielki Dyftong


Dołączył: 03 Lip 2022
Posty: 214192

Post Odpowiedz z cytatem
comm48.5PERFBettBackSimfSongJeweSampGramJohnFoodTescTescStudFamiBrotAndrKickGustJeweHitoMusi
TescJosegiveMadoAstrSplaAlfrDaveEHLPNaziLifeLaisThemThomHarrCreoDoctGeraUltrDomiTescPaleGust
DunnVoguSubuAndrAmanFashBulaBonuMODOBOOMELEGAlchStatSelaGradRoxyWittRichElegShelMariCotoSher
MarcJuliGUESModoELEGFeliKhosDOUBArteFeliAvraRondSelaSandThomPierZoneDrifThomXVIISponFuxiEnri
ZoneZoneZoneLookPianJannZoneZoneMargZoneXVIIZoneZoneJeanEuriFablZoneZoneXVIIZoneColdZoneZone
ZoneFFAFPennQuadShooCataNodoBekoAgnePeugWindChicBabyDaliEISGWoodPoorBlauSTARIntrSandonlyRock
ValiValiFlogBlanHautGracWingWindPastWindCariBrauValeLittChoiWindVersLudwXVIIFantFlyiPeteSult
LudwDarkAcadForeDeniHarrAnatJameEltoPratDealDeboFranDreaSystTellCameInteCarlAndrJeanOpenTets
NintJohnJudiStevStepWhorJeweVeryMicrSydnPhilGoogLiteNelsGaryBallAnitKeikKareBritUninQuadQuad
QuadSmeaReggPlaySabiTimeWineGregTereGoldAnnaCharcapptuchkasSodiPoly
Sro Lip 06, 2022 03:58 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wingflutter
Wielki Dyftong
Wielki Dyftong


Dołączył: 03 Lip 2022
Posty: 214192

Post Odpowiedz z cytatem
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceинфоheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate.ru
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
Sro Sie 03, 2022 09:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Sro Sie 03, 2022 09:40
Wyświetl posty z ostatnich:    

Odpowiedz do tematu    Forum Filologia polska, Uniwersytet Szczeciński - rok piąty Strona Główna » Rok III - semestr letni 2009/10 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Filologia polska, Uniwersytet Szczeciński - rok piąty  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online